Duyurular

CANLI YAYINIMIZ DEVREDE -

Çocuklarınız  emin ellerde,GÜNÜN MESAJI -


İNANIYORUM;


HER ŞEY   ÇİÇEK OLACAK.
HEM  DE HAS  ÇİÇEK OLACAK,
M. HİKMET  HASÇİÇEK .
saygılarımla.....

                                                                         VİZYONUMUZ


  Bütün kalkınan ülkeler  fertlerini iyi eğiterek  kalkınmış lider ülkeler olmuştur. Bizim o ülkelere yetişmek  hatta onları aşmak zorundayız. Bunun içinde eğitim ve öğretimi mümkün olduğu kadar  küçük yaşlardan başlatmak ve  kalite ve seviyesini yükseltmek  mecburiyetimiz vardır.  Çocuklarımız  için önümüzdeki  yılları geleceğimizi vizyonumuzu çok ama çok iyi belirlememiz gerekmektedir.Bu belirlediğimiz amaç ve vizyona ulaşmak  neler yapmaktayız.

1) Eğitim öğretimdeki vizyonumuz

Eğitim ve öğretim konusunda  çocuklarımıza  en güzel ve gelişmiş imkanları sağlamak. Ezberci  eğitim değil  uygulamalı  hatta bire bir öğretmen destekli eğitim verilmektedir.  Çocuklarımıza  neyin neden olduğunu  neden olması gerektiğini bu yaşlardan öğretilmektedir. Her  yaş grubuna uygun eğitim öğretim metodu  seçilerek,   kreş bölümüne (oyun ve bilgisayar ağırlıklı çizgi film ve sinema  destekli eğitim )   verilmektedir.  Çocuklarımız görerek duyarak işiterek eğitim almaktadır.Anaokulumuzu ilköğretime hazırlıyor bütün bu aktivitelerin yanında  el ve kas hareketlerini,  beyinlerini zeka oyunları ile geliştirmekteyiz. Okullara giden gelen  çocuklarımıza ise okullarda verilenler  tekrarlanmakta  test ve teknik çalışma yapılarak eğitimleri diğer çocuklardan daha üst seviyeye  gelmesi sağlanmaktadır.Üniversiteye hazırlığa bu yıllardan  başlamaktayız.

2)Ekstra eğitimdeki vizyonumuz

Her kurum kendi çapında bu bölümde faydalı olmaktadır. Ama aslında bu eğitimler diğer eğitim ve öğretimi pekiştirmekte kalıcı belirleyici olarak çocuklarımızı  geleceğe  yetiştirmektedir. Çocuklarımız   drama  ile hayatı  canlandırmakta doğrusunu   sanatsal olarak yaşamakta , yabancı dil eğitimi ile   dünyayı  öğrenmekte,  yaşlarına göre  psikomotor eğitim ile kendilerine bireysel  özgüven  verilmekte geleceğe umutla bakan  çocuklar yetiştirilmektedir. Bilgisayar ve internet  ile  pröje ödevlerini dünyayı araştırarak yapmaktadırlar.

Bu   amaç bu vizyon bize yetermi ?  Asla el ele  daha ileriye daha  güzele koşmalıyız gerekirse çocuklarımız için gök yüzünden  yıldızları toparlayıp onlara sunmalıyız. Çünkü yarın bu ülkeyi ve bu dünyayı  onlara  emanet edeceğiz. Velilere anne ve babalara düşen en büyük görevde  en iyi eğitim kurumunu  bulmak çocuğunu ona teslim etmektir.Unutmayın yarın çoooooook! geç olabilir.
 
 
 
Daha Fazla Bilgi

Anket

Çocuğunuzun Eğitimi Sizce Ne Kadar Önemli
 

Rastgele Resim